Velna un Dieva govis

From Pasakas un teikas
Jump to: navigation, search
Comments: Div līdzīgas teikas ir uzrakstījusi skolotāja A. Biza Vijciemā un vienu Brunavā. Vēl tādu teiku ir uzrakstījusi A. Jēce Zaubes pagastā. P. Š.


Agrāk Vellam vie vienam pašam bīš govis un Dievam nebīš neviena lopa. Toreiz Vella lopus ganīsi dzilna. Bet Dievs gūdrēš, kā tikt pie lopim un pēdīgi izgūdrēš ar. Viņč nu sācis taisīt leidaru un ka leidars bīš gatavs, ta dzilnai uzstellēš varēn cietu miegu; lopim akal uzstellēš dundurus un šie sākuši bizot pēc negudrim un nu sabizoši Dieva leidarā. Nu Dievs izpervēš govis dažu nedažādīgas, jo Vellam mellas govis vie bīš. Ta Dievs sašķēlis govim nagus un salicis ragus pierē, jo Vellam visas govis bīš polētas un ar nešķeltim nagim.

Ka Vellc nācis un redzēš, ka šim tik viena vie govs vairs palikusi, ta traki pārskaities uz dzilnas, ka šī apgūlusies, un ķēris šo cie aiz rīkles un gribēš nožņaugt. Bet dzilnai palaimējies izķepuroties no Vella nagim un šī citādīgi izgāsi pavisam sveikā cauri, tik vīle vie ap kaklu palikusi, kur šo Vellc sakrepīš. Un tā vīle vē tagad esot dzilnai ap kaklu un šī ar vē skraidot Vella govis meklēdama un tā vie kliedzot: "Ptu! Ptu! Ptu!" No tā laika nu Dievam bīš dau govu un Vellam akal pavisam maz. Tās polētās govis, kas vē tagad esot, tās esot vē no tām pašām Vella govim.

Personal tools
Namespaces

Variants
Actions
Navigation
Project
Categories
Add
Tools
Toolbox