Dieva kalts un Velna izkapts / Die Sichel Gottes und die Sense des Teufels

From Pasakas un teikas
Jump to: navigation, search

Source
About subject(s)
About topic(s)
About place(s)
Original metadata:
Collector
Informant(s)
Place of recording Lenču pagasts
Year of recording
Age of informant
Other publications
Comments
Comments: A. Kondrāte ir skolniece.
Latviski (edit) Deutsch (edit)
Dievam ar Velnu bijuši rudzu lauki blakus. Kādu dienu Velns pļāvis rudzus ar sirpi. Dievs savus rudzus griezis ar kaltiņu. Velns Dievu zobojis un teicis, ka Dievs savu lauku visu mūžu nevarēšot nopļaut. Dienas vidū Velns gulējis. Dievs pa to laiku pajēmis Velna sirpi un ātri vien nopļāvis savu lauku. Velns ļoti brīnējies par to, bet nekā nav varējis saprast, kā Dievs to izdarījis.

Kad labība bijusi nopļauta, Dievs to aizvedis uz riju kaltēt un pēc tam izkūlis. Velns prasījis, kā Dievs labību varējis izkaltēt. Dievs atteicis, ka viņš labību sabeŗot lielās krāsnīs, un tur tā labi izžūstot. Velns arī rudzus tūliņ izkūlis ar spriguļiem un sabēris to rijas krāsnī. Pēc kādām dienām Velns vilcis rudzus laukā. Visa labība bijusi gluži melna. No tā laika dažreiz starp baltiem Dieva graudiem ieaug arī Velna melnie graudi. Šos melnos graudus visbiežāk sastop rudzos.

Die Getreide (Roggen) Felder Gottes und des Teufels befanden sich neben einander. Eines Tages schnitt der Teufel seinen Roggen mit der Sense. Gott musste seinen Roggen mit der Sichel schneiden. In der Mittagszeit legte sich der Teufel schlafen. Da nahm Gott die Sense des Teufels und mähte schnell seinen Roggen ab. Der Teufel wunderte sich sehr und konnte sich nicht erklären, wie Gott das geschafft haben mochte.

Als der Roggen abgemäht war, brachte Gott ihn in die Korndarre zum Trocknen. Danach ging er ans Dreschen. Der Teufel fragte Gott, wie er das Getreide habe trocknen können. Da antwortete Gott, er schütte das Getreide in große Öfen, dort werde es dann trocken. Da drosch der Teufel sogleich seinen Roggen mit dem Dreschflegel aus und schüttete das Korn in den Darrofen. Nach einigen Tagen zog der Teufel das Korn aus dem Ofen — es war völlig schwarz. Seit der Zeit wachsen mitunter zwischen den weißen Körnern Gottes auch schwarze Teufelskörner. Diese schwarzen Körner findet man am häufigsten beim Roggen.

Personal tools
Namespaces

Variants
Actions
Navigation
Project
Categories
Add
Tools
Toolbox